Jelikož, se mnozí ptali, tak radši ještě jednou a veřejně. Ano dostali jsme nabídku do indického filmu a před malou chvílí jsme ji POTVRDILI a zítra v 06:30 jedeme do ateliérů natáčet.

A ano nabídka je na to hrát vojáky (což o to Karlovi to věřit budou, ale já budu muset odehrát oscarový výkon, abych přesvědčil).

Jinak dneska jsme kvůli plnému zítřku museli stihnout všechny památky, které jsme si naplánovali. Byly celkem tři – Amber Fort, City Palace a Hawa Mahal.

První je pevnost na kopci ze 16. století, druhá je komlex palácových budov a poslední byl palác, kde královské ženy sledovaly průvody a oslavy na ulici.

Pár informací, které se vám budou hodit:

– v Amber fort si můžete pronajmout slona a nechat se vyvézt na jeho hřbetu nahoru
– vstupné do všech památek Indie je značně rozdílné pro místni a cizince (cizinci většinou platí 5 krát až 10 krát více než místní)
– v City Palace je možné podívat se přímo do jaipurského paláce (cena je ovšem pro cizince 1100 KORUN na osobu)
– v City Palace je na řadě míst zákaz focení, při porušení se platí pokuta 150 korun za každou fotku (ano, i my jsme platili)
– kvůli častým zácpam je místní autobus velmi zdlouhavá varianta, lepší je uber (celý den nás stál cca 160 korun za oba – hotel nám to nabízel za cca 300 korun)

No a jako poslední informaci musím říct, že poprvé v životě jsem musel (ano, musel šlo o vteřiny) vykonat potřebu na tureckém záchodě. Vždy jsem měl strach, že přepadnu. Dneska už vím, že když se u toho držím stěny jde to 😀 nikomu podobný zážitek nikdy, nikdy, nikdy nepřeji. A také nikomu nepřeji to, aby pak musel shánět toaletní papír a zoufale volat o pomoc 🙂 , tak jako já.

Užijte si spoustu fotek a zítra nám na place držte palce.