A my už zase čekáme na náš další let, tentokrát do Švýcarska 🙂

Nicméně se pojďme vrátit ještě k Amsterdamu a našemu poslednímu dni.

Když nepřišla královská rodina za Titanem a Inzulínem, tak jsme se vypravili my za nimi. Přesněji do královského paláce v centru města.

A ani tady na nás bohužel nikdo nečekal, takže jsme si to museli projít jen s bandou japonských turistů.

No a co by to bylo za návštěvu Holandska bez toho aniž bychom viděli květinový trh. Proto jsme se odpoledne vypravili na plovoucí trh s tulipány. Štěstí, že máme jen příruční zavazadla a to už dost plná, takže mne ani Karel nenutí pašovat sazenice. Jedno balení s přibližně 10ti tulipány tu stojí od 3eur, což je pořád levnější než ten sýr, co jsme měli 😀

Pak jsme už jen v rychlosti zkoukli nejužší dům a běželi rychle na jedno z nejznámějších míst..

Čtvrť červených lucern. A myslím, že jsme už dlouhou dobu oba neviděli tolik polonahých slečen, co by nám nabízeli TO… Jedné jsem se i leknul, ne, že by byla tak ošklivá (jak se říká – každé zboží má svého kupce), jen ty okna kde stojí jsou i pod úrovní chodníku a trošku mě její obličej vyděsil, když jsem při chůzi otočil hlavu napravo..

Na to, že minimálně Amsterdam je velmi uvolněné město, není to poznat v negativním slova smyslu. Všude je čisto, nikdo se nikde neválí pod vlivem drog, jediné, na co je potřeba si dávat pozor jsou lidé na kole. Těch je asi miliarda a slavíme, že jsme žádného nesrazili, či on nás.

Tak zase za pár hodin ahoj, tentokrát ze “Švajcu”..

Jo a nohy obou jsou ok, důkaz = za 4 dny v Holandsku jsme ušli pres 50 km