BALI 

V současné době jedna z nejpopulárnějších destinací na exotickou dovolenou, společně s Thajskem. Díky cca 5000 ubytovacích zařízení, si opravdu vybere každý.

Bali je indonéský ostrov. Je nejzápadnější z Malých Sund, leží mezi Jávou na západě a Lombokem na východě. Bali tvoří spolu s několika malými ostrovy jednu ze 33 indonéských provincií, hlavním a největším městem je půlmilionový Denpasar na jihu ostrova. Na Bali žije většina příslušníků indonéské hinduistické menšiny.

 

Při cestě je důležité dobře plánovat, kdy se do destinace vydat. Začátkem roku, kdy je na Bali deštivé období cestu nedoporučujeme, sice jsou ceny nižší, ovšem může se stát, že vám bude celých 14 dní dovolené pršet a Bali rázem ztratí své kouzlo.

 

Není to pouze o tom, že budete celou dobu jen ležet na pláži, Bali nabízí řadu míst k prozkoumaní, ať už je to oblast Ubud plná rýžových plantáží a divokých opic v Opičím chrámu, tak i řada hinduistických chrámu (Tanah Lot, Besakih Temple, Tirta Empul Temple), nesmíme zapomenout na možnost výstupu na jednu z četných sopek, které se na Bali nachází.

 

POZOR – LEDEN AŽ PŮLKA BŘEZNA JE MOŘE PLNÉ PLASTŮ! Následně dochází ke změně proudů a moře se „vyčistí“.

Pár cestovatelských informací:

 

Vízová povinnosti – NE, pokud v zemi zůstanete méně než 30 dní, dostanete pouze razítko do pasu a je hotovo.

 

Doprava – levná, díky Gojek a Grap dostupná téměř po celém ostrově. Je možno si půjčit motorky či auta, jen pozor řídí se vlevo.

 

Bankomaty – pozor některé bankomaty neakceptovaly naše platební karty! BNI, BRI strhnou peníze z karty, ale částku nevydají. Doporučujeme bankomaty MANDIRI.

 

Stravování – velmi rozmanité, chutné a jejich smažená rýže je národním jídlem, která zasytí a je velmi lahodná. NASI GORENG.

 

Jak se do destinace dostat:

Letenky z Prahy se dají koupit v průběhu roku kolem 16000 Kč, 

Začátekm roku je možné zakoupit i kolem 11000Kč

Navštívili jsme

Kontinenty

Zemí

Oceány

Měst