Ahoooj, tímto vodáckých pozdravem vás vítáme v oblasti Bukit Lawang. A proč zrovna takto, však si to za chvíli přečtete 🙂

Včera jsme úspěšně přiletěli do Medanu, všichni 4. Já, Karel a naše dvě krosny. Po minulých lehkých „komplikacích“ to považujeme za úspěch. Rovnou jsme sedli do lokálního busu a jeli vstříc první zastávce městu Binjai.

Binjai je asi 60 km vzdálen od Medanu a jede se tam asi 3 hodiny, ano, cesty tu jsou podobně rychlé jako v Myanmaru, ale jelikož jsme ten den měli pouze na přesun, vůbec nám to nevadilo. Ubytování bylo lepší než jsme očekávali a domácí tak milí. Asi to je tím, že skoro všichni rovnou míří do Bukit Lawang za orangutany, a moc hostů tam nemají. To, že jsme skoro jediní bílí jsme zjistili hned při návštěvě supermarketu, kde jsme absolvovali již skoro povinné focení s prodavači.

Dneska ráno jsme sedli na další autobus a jeli do naší finální destinace. Vážení, pokud někdy budete zpocení z českého léta, tak to není vůbec nic proti dusnu tady. Seděli jsme v busu asi 5 minut a už jsme neměli žádnou suchou část našeho těla. Cesta ubíhala rychle, jen nás šokovala krajina, která je na hodně místech zpustošena pěstováním „palmáčku“ – olejové palmy, ze které se vyrábí tak populární olej 😡 Je to hodně smutný pohled a je to rozhodně intenzivní pocit, že tohle je fakt špatné, hlavně když to člověk vidí na vlastní oči.

Po ubytování (Karel je nadšen má záchod i sprchu na pokoji) jsme šli za naším průvodcem probrat ten náš pochod. Vše potřebné máme s sebou, stačí jen koupit vodu a toaletní papír a můžeme vyrazit. No a jako takové „zpestření“ jsme si domluvili, že cestu zpátky nepůjdeme pěšky, ale pojedme na raftu. Proto ten úvodní pozdrav. No raft, je silné slovo, ale jelikož tím jezdí všichni, tak nebudeme strašpytlové a taky to zvládneme..

Vy se podívejte do galerie, jak to tady vlastně vypadá a my jdeme spát. Zítra vyrážíme, pár hodin budeme offline tak se nebojte, my to zvládneme.

Titan (ten co se k smrti bojí pavouků a hmyzu) a Inzulín (co bude v noci držet hlídku, aby nás nic nesnědlo, třeba tygr..)