Hong Kong 

Jednou z našich mezizastávek byl i Hong Kong. Místo, které patří mezi nejvíce osídlená místa na světě. Což opravdu můžeme potvrdit. Pan majitel přes booking nám ukazoval pokojí (asi tak 2 metry čtvereční, kam se zázrakem vešla postel i koupelna), jako něco mimořádného až šokujícího.

Hongkong je město a region v Čínské lidové republice, ležící na pobřeží Jihočínského moře. Hongkong je významné ekonomické a obchodní centrum. Patří mezi nejhustěji osídlené oblasti světa.

 

Ano, je to obchodní centrum, byli jsme překvapeni, že společnosti a velké módní domy jsou propojeny do spletitého labyrintů chodeb. Pokud chcete, nemusíte celý den vidět slunce a pouze se toulat „vnitřkem“ Hong Kongu.

 

Můžete bydle za draho a dostanete standard (velikostí i službami), či jako my, levně jako sardinky. Pokud chcete ušetřit na jídle, tak navštivte Mc Donalds, jelikož je to nejlevnější varianta.

 

Za nás rozhodně doporučujeme návštěvu 

The Peak – vyhlídka z vrcholku ostrova na přístav Victoria a celé panorama města včetně jižní strany.

Central – centrum na ostrově. Zde můžete nasát atmosféru velkoměsta se vším, co k tomu patří.

Kowloon – odsud nejlépe uvidíte Light Show – v 8 hodin každý večer se rozbliká v doprovodu hudby panorama mrakodrapů na protějším ostrově.

Pár cestovatelských informací:

 Vízová povinnosti – NE, pokud v zemi zůstanete méně než 90 dní, dostanete pouze razítko do pasu a je hotovo.

 Doprava – ideální jsou lokální autobusy, ceny jsou obecně v Hong Kongu vyšší! Metro je trošku složitější, ale všude rádi poradí! 

 

Bankomaty – bez komplikací

 

Stravování – pro nás zklamání, možná jsme jen neměli štěstí. Večer se otevře spousta možnosti street food v blízkosti přístavu. Pokud chcete jíst za levno – McDonalds.

 

 Jak se dostat do destinace 

 

Cena letenek z ČR je v průměru 14 tisíc korun. Během roku se ovšem objeví akce (je jich tak 5), které dokáží srazit cenu i na 10 000. Takže pokud chceš vyrazit do Hong Kongu hlídej si letenky. 

Navštívili jsme

Kontinenty

Zemí

Oceány

Měst