INDIE

 

Žádná z navštívených zemí nás tolik nešokovala jako právě Indie. Strávili jsme v ní celý měsíc, konkrétně únor 2019 a dodnes vzpomínáme.

Indie, oficiálním názvem Indická republika, je sedmá největší a s více než miliardou obyvatel druhá nejlidnatější země na světě, rozkládající se na Indickém subkontinentu v jižní Asii. Z politického hlediska jde o svazový stát se socialistickým, demokratickým, parlamentním zřízením.

Hrozně těžko se popisují pocity z Indie, ty se prostě musí zažít. Buďto si tuto destinaci zamilujete, či už se do ní nikdy v životě nebude chtít vrátit.

Tím, že je Indie opravdu obrovská (42krát větší než ČR) každý si může najít oblast, která ho bude zajímat. My jsme na naší cestě navštívili

 

Chennai

Bengalúru

Goa (severní i jižní část)

Bombaj

Jaipur

Agru

Nové Dillí

Každé z těch míst v nás zanechalo řadu vzpomínek, o kterých si můžete přečíst na blogu a dodnes nezapomeneme na natáčení filmu pro Netflix – The Bard of Blood. A také na Taj Mahal

Pár cestovatelských informací:

Vízová povinnosti – ANO, je nutné si zřídit vízum před vstupem do země. Je poměrně komplikované jej vyplnit (je potřeba řada informací).

Doprava – doporučujeme vyzkoušet vlaky a autobusy, jedná se o celoživotní zážitek. To jak provedením a cestou samotnou, tak i cenou.

Bankomaty – pozor některé bankomaty neakceptovali naše platební karty. Bylo potřeba jich vyzkoušet více.

Stravování – PÁLÍ PÁLÍ, SAKRA PÁLÍ! Ale jinak je vynikající, rozmanité, vegetariánské a PÁLIVÉ

Jak se dostat do destinace

Během roku je možno narazit na řadu levných letenek do Nového Dillí, standardní cena je kolem 11 tisíc. Akční se mohou pohybovat okolo 9 tisíc.

Kvůli velké rozloze je dobré přelétat mezi městy, pokud chcete ušetřit čas. Dobré je koupit letenky 2-3 měsíce dopředu čímž získáte dobrou cenu.

 

Navštívili jsme

Kontinenty

Zemí

Oceány

Měst