Dnešní příspěvek by se mohl jmenovat: Jak si báječně zašnorchlovat a následně přijít o 5 milionů rupií.

Rano jsme začali snídaní a celí natěšení jsme vyrazili na výlet. V plánu bylo šnorchlovaní na ostrovu Menjangan – Jelení Ostrov.

No a musím říct, že vše probíhalo jak mělo, zcela překvapivě bez ostudy či trápneho pádu z lodi. A pod vodou to bylo nádherné. Rozhodně po dlouhé době jedno z nejhezčích šnorchlovaní. Navíc i přes obavy bylo moře čisté bez většího obsahu plastového bordelu. Dokonce i ty jeleny jsme viděli 🙂

Menší zajímavost o jelenech. Jeleni, aby se zbavili přirozených nepřátel ve vnitrozemí Bali tak normálně přeplavali na tento ostrůvek kde se adaptovali a pijí slanou vodu.

A pak jsme potřebovali vybrat peníze z bankomatu. Věděli jsme, že nesmíme z bankomatu BNI, ten nic nedá napíše že nemáte dostatek peněz, ale z účtu si je strhne. Tak jsme našli BRI, zadali požadavek na výběr a čekali… A čekali… A nic, bankomat oznámil, že vypršel čas, vrátil kartu a nic. Projistotu jsem šel rovnou do banky, kde jsme vybírali a řekl jim, co se stalo ubezpecili mě, že je to ok a poslali jednoho zaměstnance mi s výběrem pomocí.

Nebudu to zdržovat, opakoval se stejný postup, čekání – nic. Tak jsme odešli, radši jsem kontaktoval svoji banku v ČR zda nedošlo, ke střežení peněz. A co myslíte? DOŠLO.

Takže banka na Bali si je strhla, ale z bankomatu nic nevydala. Takový menší trik, který rozhodně nepotěší.

Snaha o vyřešení problému v místní bance zabrala 2 hodiny a nepřinesla žádný výsledek. No tak nás čeká reklamace a snad vrácení částky na účet do 30 dnů 😞 snažili jsme se vybrat 5 000 000 což je asi 8 000 korun, pro představu.

Dneska ovšem musíme najít jiný bankomat a vybrat, jen bychom už rádi získali nějaké peníze. 😀

Pokud to nevyjde, asi založíme konto Titan a Inzulín v nouzi 🙂

Krásné ráno do ČR