Dneska vás vezmeme na procházku po Vondelparku v samém centru Amsterdamu. Park byl založen v 19. století a jeho předlohou mu byly parky anglické.

V centru parku najdete krásnou zahradu růží (je tam asi 20 různých druhů). Každopádně pokud jej chcete projít celý je potřeba si pořádně namazat pod koleny. Chůzi je to asi tak 7 km a pokud se budete ztrácet jak my dva, tak i více 🙂

No a tímto tu i oficiálně otevírám okénko – “Šetříme s Titanem”

Stravování a cesty se mohou zbytečně prodražit, menší přípravou je však možné ušetřit pár euro a tady máte par typů

1 – rozhodně si kupte několikadenní jízdenku na metro-bus-tramvaj

2 – na výlety mimo Amster je vhodný Flix Bus. Jak cenou tak i frekvencí jízd

3 – včerejší oběd nás stál jen 1 Euro, jelikož jsme našli Lidl a měli akci na 6 croissant za 1 Euro, no nekup to. Je dobré najít vždy větší market, ceny tam jsou až poloviční oproti menším samoobsluhám.

Po parku jsme vyrazili znovu do centra, tentokrát k domu Anny Frank. Prosím vás, pokud se tam chcete podívat je nutné si udělat rezervaci a to ideálně 3-4 měsíce dopředu. Kapacita je omezena a poptávka obrovská. Což jsme netušili, takže příště. Nyní byl volný termin až na konec září 2019, takže pokud se chystáte, rychle kupujte.

Tento dnešní příspěvek vám píši z busu, jelikož jedeme na výlet do Haagu.

Dojedeme? Kolikrát asi zabloudíme? Samé otázky..

Jinak Karlova noha je v pořádku, chodí jak kdyby ještě před týdnem žádnou bolest neměl. A kyčle drží jako nové, takže hlásíme, vše je v nejlepším pořádku.

Titan a Inzulín