Letět 27 hodin zpět bylo čiré zlo. Sice vše probíhalo bez komplikací, ovšem ta doba i délky letů jsou opravdu “smrtelné” a to nemluvím o tom, jak se pak člověk cítí když doletí.. No nic, toto byl menší úvod, proč jsme nebyli schopni ještě napsat finální shrnutí cesty 🙂

Jsme vzhůru od 4:15 tak jsme měli čas to pro vás připravit a tady to máte 🙂

Říjen 2018 – květen 2019

Celkem jsme již 184 dni na cestě, brzo oslavíme 200. den cesty.

Na naší třetí části jsme navštívili

Raja Ampat
Bali
Komodo
Fiji
Sydney

Celkem jsme bydleli ve 13 ubytovacích zařízeních.

Celkově jsme vytvořili nový rekord v počtu nalétaných km a to přesně 46 462!!!

Celkem jsme strávili ve vzduchu přes 62 hodin.

Na naší cestě jsme nebyli sami, čast s námi absolvovali 2 doktoři Eda a Richard a my jim děkujeme, že nám nechali naprosto volnou ruku jak v plánech, tak ve veškeré organizaci.

Jedna věc, o které jsme zatím mlčeli byla ta, že během cesty i jeden z našich členů absolvoval jednu operaci, o tom vám napíšeme v průběhu týdne více. Je to rozhodně nezapomenutelný zážitek, pro nás všechny.

Upřímně byli jsme nejdál, co jsme měli zatím možnost se dostat, Fiji je přes 17 000 km vzdaleno od ČR. Nevím, zda ještě někdy takto daleko pojedeme, co ovšem víme je to, že se rozhodně vrátíme na Raja Ampat.

Raja Ampat bylo a je to nejkrásnější, co jsme za naši cestovatelskou kariéru viděli. To, co je tam pod vodou je opravdu unikátní. Bylo to jak často v žertu říkám dechberoucí 🙂

Klidně nám do komentářů napište (a my budeme rádi), která ze zemí se třeba Vám nejvíce líbila.

Tato část má mnoho nej a jedno z nich je nejdražší. Ano, za tuto cestu jsme vynaložili nejvíce finančních prostředků. A tady máte jejich menší sumář. Ceny jsou na pár a obsahují jak letenky do dané destinace tak i letenky z dané oblasti a naprosto kompletní náklady

Raja Ampat 47.234 Kč
Bali a Komodo 19. 576 Kč
Fiji 62.011 Kč
Sydney 28.890 Kč

Celkem tedy 157 711 Kč

Částka to je vysoká, běžně je toto rozpočet pro nás na více jak 3 měsíce. Ovšem, já mám z této částky radost, neboť jen přes cestovní kancelář bychom zaplatili stejnou sumu jen za Fiji.

Moc vám děkujeme za zájem o naše příspěvky i o přednášky 🙂 už se na vás všechny strašně těšíme. Baví nás cestovat a baví nás s vámi sdílet vše, co k tomu patří.