Ještě teď se mi klepou prsty, když vám píšu dnešní příspěvek, proč? – to máte v předchozí příspěvku, ale pěkně postupně…

Včera to vše začalo nevinně, vyrazili jsme na výlet do Lucernu. Což je město, asi tak 30 kilometrů od našeho nynějšího “domova”.

Lucern leží na severozápadním konci Lucernského jezera (proto ten název, že ) u výtoku řeky Reuss a dalo by se přirovnat k našemu Českému Krumlovu. Procházka jeho historickým centrem je úžasná a výhledy jsou dechberoucí Obecně musím říct, že jsme ze Švýcarska nadšeni.

Než do Lucernu dojedete projíždíte nádhernou přírodou (ani jedno pole s řepkou – asi nechtějí mít MOTÝLE) a pak se procházíte po historických částech, malých uličkách plných kaváren až následně dorazíte k jeho dominantě, což je dřevěný most ze 14. století.

A večer, ten večer. Byli jsme “nalákani” na velký festival v Zurichu. Panebože, já jsem nečekal, že něco překoná Indii v počtu lidí na jednom místě. Gratuluji, Zurich získal prvenství, včerejšího festivalu se zúčastnilo – 1,5 MILIONU LIDÍ! Dokážete si představit pochodovat v tak velkém davu lidí?

Jen chci upřesnit, že pan Inzulín, má lehkou fobii z velkého davu lidí a já panickou hrůzu z výšek. Včera jsme oba překonali své strachy. Všude hrála hudba, kdo měl zájem a dostatek odvahy mohl zajít na různé atrakce, prostě velká – velká akce a zábava, která se koná jednou za tři roky. Zase jsme holt měli štěstí, něco nezapomenutelného zažít.

Dneska bude lehce odpočinkový den, vyrazíme na krátkou procházku po hlavním městě Švýcarska – Bernu, ale o tom až zase zítra.