Tak jsme v Madridu a je tu teplo. Jakože hodně teplo, dneska se teploměr zastavil na 39 stupních ve stínu, což je vedro i na nás dva.

Na naší cestě jsme prozatím vždy volili destinace, kde je příjemné klima okolo 30 stupňů, občas i lehce nad. Do Indie jsme letěli v únoru, ještě než tam začnou úmorná vedra, stejně tak i v Myanmaru (tam může být i 45 ve stínu i dva měsíce v kuse). Nicméně Španělsko získá výhru za nejteplejší (myšleno počasí) destinaci EVER. A to má být ještě více a my tu jsme ještě 10 dní …

Horkem jsme zkrátili naši plánovanou procházku po Madridu a navštívili jsme pouze 3 místa – náměstí Puerta del Sol, botanickou zahradu (i kdybychom se měli rozpustit, tak tam prostě musíme) a park Buen Retiro (stále první místo v Evropě, dle krásy parku drží UK – Londýn a Hyde Park).

Jinak, co si tu naopak užíváme je jídlo, hlavně veškeré druhy sušených i nesušených šunek, sýry, pečivo … Toto jsou věcí, které nám třeba v Asii a Indonesii velmi chybí a proto si to snažíme vynahradit tady. Co je plusem je fakt, že cena je nesrovnatelně nižší než v ČR a tudíž i my si je můžeme dávat k obědu, věčeři a zase k obědu a večeři. A ani nemusím smlouvat o ceně. Což tu stejně nejde, ano zkoušel jsem to.

Menší poznámka, dneska mi Karel zakázal mluvit španělsky, prý to fakt neumím a smějí se mi. No nic zkusím svoji portugalštinu za pár dní

A poslední poznámka je pro ty, co ještě nikdy nebydleli v Airbnb. Nic si z toho nedělejte, my také ne až v Evropě poprvé a zatím si nemůžeme stěžovat, všechna 4 ubytování, co jsme již absolovali byly na 1. Jak od domluvy tak po reálný vzhled ubytování. Je sice trošku zvláštní bydlet u někoho, ale jakmile si na tento pocit zvyknete, je to super.

A jakou máte vy zkušenost s bydlením přes Airbnb?

Už fakt poslední věc, děkujeme Vám z odezvu na články, hlavně ten v Blesku. Děkujeme, že si to sdííte na své „zdi“ a píšete k tomu vždy moc krásné komentáře, jsme z toho nadšení a vážíme si toho.

Titan a Inzulín a Teplo