Další den za námi a zase plný zážitků, až si říkám, zda to nezačneme naší skupině nějak zpoplatňovat 🙂

Úkol dnešního dne zněl jasně – dostat se na ostrov Lembogan. A kde teď ležíme? Na hotelu na ostrově Lembongan, takže hlásím, že splněno. Byl to náš nejdelší a poslední velký přesun.

Rano jsme šli pěšky! a všichni! do přístavu (já věděl, že je té skromnosti naučím) a tam jsme čekali na loď.. A čekali… A čekali.. A po více než hodině a půl oznámili, že naše loď se blíží. Škoda, že to co přijelo byl jakýsi “lepší vor”, který nás měl k té hlavní lodi dovézt. No zkrátím to celkem jsme ujeli 80 km, vystřídali 3 lodě a jako milý bonus nás z přístavu ZDARMA odvezli až na hotel.

Druhý úkol dne zněl, sehnat na zítra výlet na snorchlovani s mantami = s rejnoky. A co mám nyní v ruce, 5 listků na ranní výlet 🙂 sice jsme ukvuli tomu ušli asi 8km, já zapadl do bahna, ale máme to. Navíc jsem usmlouval cenu i s odvozem z hotelu (strach, že celá skupina zapadne do bahna byl reálný )

Tak nám zítra tržte palce, ať ty “placatý ludry” uvidíme, a jako bonus prý možná budou i Mesíčník, což jak jsem zjistil, není pohádková postava z filmu Večernice, ale velká lesklá ryba bez ocasu s polovinou těla. Kdo neví, přikládám fotku na konci galerie.

Takže dobrou noc a ať nás komáři neštípou celou noc.

Jo málem bych zapomněl, před několika dny jsme byli v chrámu Besaikih a tam začínala jedna speciální ceremonie. Je zvláštní tím, že probíhá jednou za 10 let a jako finále je velký průvod, který z hlavních chrámů nosí svaté sošky k moři. Někdy jdou i přes 70 KM a průvod může čítat až několik tisíc lidí. A hádejte, co jsme dneska viděli 🙂 ano zrovna jeden z těchto průvodů.