Předposlední den ve Španělsku

Co vám budu říkat, oblíbili jsme si to tady. Ono je to taky jednoduché, jídlo je vynikající, památky jsou překrásné a i ty místní vypadají jakoby vypadli z reklam na LV či Dolce and Gabbana.

No my už nevypadáme jak z reklamy, díky mému spořícímu systému odmítám platit prádelnu, však ono to ještě pár dní vydrží. Zatím máme co na sebe a ty ponožky, co nosí pan Inzulín a připomínají svojí tvrdostí už prkno se pak vyhodí (nevyhodí, zkusím to samozřejmě vyprat )

Dnešek jsme byli v Alcazaru, což je královský palác v samém centru města Sevilla. Jeho výzdoba je velmi podobná paláci Nasrid v Alhambře. Tento palác je prý jedním z nejkrásnějších v celém Španělsku.

Co mně teda překvapilo bylo jezírko v zahradách. Ti, co nás znají osobně ví, že v domě máme taky jezírko (no spíš jezero a v něm 16 koi kaprů), nikdy, nikdy a ještě jednou nikdy nám to naše jezírko nepáchlo jako toto. Takže menší rada, pokud se do paláce vypravíte, tak jako my v létě, kapesníky přes ústa s sebou.

Možná si říkáte, že toho za den projdeme málo, no ono by to šlo i rychleji, ovšem jen za dnešní den jsme udělali přes 250 fotografií a to jen z tohoto paláce.

Po lehkém obědě jsme zašli do nejmenovaného obchodu, kde jsem si koupil nové boty. Takže očekávám, že mi za pár dní zhnisá pata či oteče noha, jako se to celkem pravidelně stává, když si boty této značky koupím. Ano, je to ZARA

A finále bylo dneska v Katedrále Panny Marie. Je to čtvrtý největší kostel na světě, který se stavěl 105 let a jo je celkem velká 🙂 co nás ovšem zaujalo nejvíce byl hrob Kryštofa Kolumba, který zde můžete najít.

A pak už jen lehký výstup na vež Giralda. Lehký = asi 35 pater nahoru. Štěstí, že dneska ochladilo. I tak se můj titan dneska zase „zapotil“, ale vydržel a to je hlavní.

Zítra posledních pár památek a sbohem Španělsko a vítej Portugalsko!

Titan a Inzulín