Jelikož je sobota a doba oběda, tak až si odpočinete po vydatném jídle, můžete si přečíst další náš příspěvek 🙂

Jak jsme psal včera večer jsme v Sintře a včera jsme celý den strávili na památkách a mám pro vás i pár doporučení, pokud se sem vydáte někdy v budoucnu.

– připravte se na mraky turistů a „nabízečů“. Celkem nás to šokovalo, jakmile vylezete z nádraží už vám někdo nabízí výlet, tu autobus, tu jízdenky na památku, suvenýr prostě něco. Do toho se motáte kolem asi tak tisícovky lidí. Velmi zajímavý zážitek na Evropu, skoro jako na Bali kde stokrát za den odmítnete masáž.

– připravte se na to, že to bude stát peníze. Ano, vy moc dobře víte, že jsem na prachy a že rád šetřím. Tady to jde ztuha. Na hlavní památky máte možnost jíst pěšky, ale je to hodina a půl chůze do velmi příkrého kopce a to jsme i my odmítli. Takže možnost jet busem – ten stojí necelých 7 euro na osobu. Jedna cesta, takže ano, když pojedete zpět dalších 7 euro. My měli štěstí, že nás řidič pustil na jednu jízdenku dvakrát 🙂

– na každou památku je vstup zvlášť a stojí 7 až 14 euro na osobu (dospělou osobu).

– autobus vás vyhodí v „blízkosti“ památek, máte možnost si vzít další autobus, který vás doveze přímo k památce, teď mluvím o té největší (Palácio Nacional da Pena) další 3 eura za jednu cestu.

– vstaňte brzo! Autobusy začínají rozvážet turisty od 09:15, klidně už v tu dobu stůjte na zastávce. Palácio Nacional da Pena je tak navštěvovaná památka, že od 11:00 do 15:00 jen čekání ve frontě na vstup trvá přes 2 HODINY!!

– vezměte si jídlo s sebou, máte možnost si něco koupit na místě, ale je toho celkem málo a za dvojnásobné ceny.

Dost bylo rad, co jsme vlastně viděli?

Začali jsme tady Palácio Nacional da Pena

Tento palác je jednou z největších romantických staveb 19. století ve světě. Zajímat se o něj začal až král Ferdinand II, který ho v letech 1842 až 1854 nechal přestavět na královský palác.
No a je to vlastně taková Hluboká, jen barevnější 🙂

Poté jsme prošli přilehlé zahrady a pokračovali na Palácio Nacional de Sintra. Palác s prvky gotického, manuelského a maurského stylu. Od 15. až do 19. století byl téměř nepřetržitě obýván královskou rodinou. Roku 1755 postihlo Lisabon a jeho okolí zemětřesení, které poničilo i tento palác. Po založení republiky, roku 1910 se palác stal národní památkou.

A vy se ještě podívejte do galerie na fotky z celého dne, my jdeme balit a vyrážíme na jednu noc do Lisabonu a pak už Porto 🙂

Titan a Inzulín