Čeká nás poslední den v Porto a poslední den v Portugalsku a skoro poslední den naší evropské cesty.

Né, že by se nám Evropa nelíbila to spíš naopak, ale být tu ještě déle budeme muset prodat nějaké naše orgány, abychom si mohli dovolit cestovat po Evropě a hlavně navštěvovat všechny památky, co chceme.

Ano, pokud se hodláte vypravit do Evropy, připravte si sebou dostatečný finanční obnos. Nejde tak o ceny přejezdů a dopravy, ale spíše o ceny památek a vstupů na jednotlivé atrakce.

Prim v cenách vstupenek rozhodně hraje Londýn, tam se naše průměrná cena nedostala pod 20 liber za osobu a když navštívíte třeba 3 – 4 místa za den, cena za den výrazně překročí plánovaný rozpočet. Ale jak často říkáme, když už jsme tady..

Ano fráze „když už jsme tady“ nás stála už nemalou část peněz, jenže je pravdivá. Proč cestovat a mnohy trpět daleké přejezdy když byste přišli před památku a nešli si ji prohlednout i dovnitř?

Snažíme se šetřit na věcech jako jsou letenky, jízdenky, ubytování, v Asii smlouvám i o 5 korun, ale co si vždy budeme dopřávat jsou vstupy na památky a návštěvy zajímavých míst. Za to peníze dáme vždy rádi (i já).

Včera jsme celý den chodili a chodili a chodili.. Porto nás okouzlilo svojí malebností a počtem míst k vidění. Původně jsme chtěli dneska k moři, ale prdíme na to jdeme zase po památkách

A koupit si nové ponožky, všechny co máme už jsou tak tvrdé, že praštit s nimi někoho po hlavě tak ho asi zabijeme.

Vy se mezitím podívejte na fotografie toho, co jsme včera viděli a klidně nám napište, co se Vám z naší evropské tour líbilo nejvíce.

Jinak včera jsem si vzpomněl na jednu písničku od Ivety Bartošové – Václavák. A to hned ze dvou důvodů

1 – Liberdade Square mi strašně moc připomínalo Václavák
2- pan provozní, co nás zapomněl 4 hodiny ubytovat snídá, obědvá a večeří asi tak láhev vodky

Titan a Inzulín