Proč jste nám neřekli, že ten Lisabon je celej do kopce??? 🙂

Ano, pochopili jste správně jsme v Portugalsku, naše předposlední zastávka na naší evropské tour.

Ještě než se dostanu k památkám, co jsme dnes viděli, jedna taková dobrá rada. Pokud si koupíte nové boty rozhodně není nejlepší nápad jít v nich 13 kilometrů. To fakt není dobrý nápad, jako debilní nápad by se dal označit ten, jít v nových botách bez ponožek 13 kilometrů. Ano, přiznávám se jsem vůl 🙂 a teď mám nohy oblepený náplastma a přemýšlím, jak asi budu chodit dál. No jak asi, zatnu zuby a půjdu, bolest kyčlí byla horší. ( A ano, Karel mi to říkal, že to takhle dopadne..)

Takže jsme v Lisabonu v jednom takovém „hotelu“ a řeknu vám, najít ho byl lehce oříšek. Dle mapy jsme šli na zadanou adresu. Stojíme před domem, kde není nic napsáno (v recenzích je uvedo, že se hůř hledá, proto nezmatkuju) našel jsem si popis ubytování a je tam i patro. A hle i zvonek k tomu patru. Tak zvoním a zvoním..

Zvoním asi 10 minut, Karla to už nebaví, tak odchazí hledat, zda to není jinde.. A co myslíte, bylo to jinde.. Přestávám zvonit, štěstí, že nikdo neotevřel. Přecházím asi 50 metrů k jinému domu a opakuji stejný scénář – najdu zvonek a zvoním. A zvoním a zvoním…

Dalších 10 minut a nic, tentokrát je to správný zvonek, je tam jméno hotelu. No a nic. Naštěstí prichází jeden pán a celkem pěknou angličtinou se nás ptá, zda zvoníme a zda nikdo neotvírá. Tak mu to povrzujeme, říká, že se to tady děje často. Zvedá telefon a volá majiteli (to jsem samozřejmě zkoušel taky, ale nikdo mi to nebral) a my jsme konečně vpuštěni do našeho pokoje a můžem si chvilku odpočinout.

A kam vedly naše kroky?

Castelo de S. Jorge
Maurský hrad z 11. století na kopci a královská rezidence s ruinami paláce a archeologickým muzeem.

Praça do Comércio
Známé také jako Terreiro do Paço, je jedno z největších a nejkrásnějších náměstí v centru Lisabonu. Náměstí je ohraničeno třemi stejnými bloky budov se třemi patry a z jižní strany širokou řekou Tejo.

Výtah Santa Justa
známý také jako výtah Carmo, je výtah v Lisabonu v ulici Santa Justa. Spojuje tuto ulici v centru města s náměstím Carmo na kopci. Výtah Santa Justa navrhl inženýr Raul Mesnier de Ponsard, který se narodil ve městě Porto francouzským rodičům.

A taková menší stížnost, celý den chodím a volám jméno Madonny a nic. Našel jsem si adresu kde bydlí a víte co? Byl to fake. Ale nezoufám, věřím, že ji najdu. Tak jako hledal Karel královskou rodinu já budu hledat Madonnu!

A ani se neptejte kam jdeme zítra – Karel našel, že je tu největší a nejkrásnější oceanárium na světě.

Titan a Inzulín