Raja Ampat 

Tropický ráj na konci světa. Nejbohatší podmořský život na světě. Dech beroucí scenerie a unikátní fauna na dosah ruky. To je Raja Ampat indonéské souostroví vedle Papui Nové Guinei.

Pokud jste o něm nikdy neslyšeli nezoufejte, ani já (Titan) jsem nebyl nejpřesnější v odhadu, kde Raja Ampat leží. Teď už to vím a musím Vám říct, že je to jedno z nejkrásnějších míst na naší planetě.

 

Cesta na Raja Ampat je složitá, celkem 5 letů, 2 přesuny lodí ale výsledek stojí za to. Bydlíte v chatkách přímo u pláže, kolem vás je jen příroda a neskutečný podmořský svět. Celé hodiny – dny se tu dají trávit šnorchlováním a nebude vás to nikdy nudit. 

 

 Pár cestovatelských informací:

 Vízová povinnosti – NE, pokud v zemi zůstanete méně než 30 dní, dostanete pouze razítko do pasu a je hotovo. Je to stále v Indonesii.

 

Doprava – jediná možná mezi ostrovy je lodní. Platí se vždy celá loď a dělí se počtem pasažérů.

 

 Bankomaty – NEJSOU!!! Je nutné mít peníze vybrané dopředu.

 

Stravování – nejběžnější je plná penze u rodin u které jste ubytovaní, pokud Vám něco nechutná není vězšinou možnost zajistit si něco jiného

 

 Jak se dostat do destinace 

 Cena letenek z ČR je v průměru 23 tisíc korun. Je nová linka z Jakarty do Sorongu, což snížilo ceny některých letenek až o 3 tisíce korun, může se výjimečně vyskytnout akční cena i za 15 tisíc korun.

Navštívili jsme

Kontinenty

Zemí

Oceány

Měst