Dobré ráno všem, ano vím, že teď ještě není ráno, ale určitě to většina z vás bude číst ráno, takže DOBRÉ RÁNO.

Dneska bych to nazval jednoduše – Příjezd královen, smrt v očích a skandál na ubytování.

Bude to delší, tak snad vám cesta do práce, alespoň příjemně uteče …

Když jsme přistali na letišti Luton, což je snad to nejvzdálenější letiště ze všech možných, čekalo nás přivítání jak kdybychom byli celebrity. Naše kamarádka a průvodkyně Lucie, měla velký transparent (s uvítáním pro nás) a k tomu i 2 naprosto okouzlujicí policisty jako překvapení (dobře, ti pánové tam asi hlídali letiště, ale myslet si můžeme, že byli pro nás ).

Musím říct, o mně se říká (nebudu jmenovat,kdo to říká), že mám srdce z kamene a že jsem škudlil 😀 ale za poslední dny jsem strašně dojatý tím, jak se ukazuje, jak moc některým lidem na nás záleží.

Lucka pro nás připravila naprosto úžasný program na první den, vše zařídila, já nemusel hnout ani prstem (a ani peněženkou, yeess) a bylo to tak vynikající, že lepší to být ani nemohlo.

Tím, jak cestujeme objevujeme svět, ukazujeme, že se opravdu dá si plnit sen a je až neskutečné, jak nám v tom ostatní pomáhají. Není to samozřejmost a s Karlem si toho opravdu vážíme, víme, že v přátelích, rodině a okolí máme velké štěstí.

Jediné, co teda Lucka schválně připravila kvůli mne, byla zastávka na London Eye, 140 metrů vysoká vyhlídková atrakce, kde panoramaticky vidíte celý Londýn. Byl to můj sen to vidět, co mi v tom bránilo byla má panika z výšek ( tu mi vyléčil Ondra ve Švýcarsku). Má smrt v očích na vrchu byla lehce otupěna sklenicí šampaňského 🙂 Výhled je to dechberoucí a i ta výška se dá.

Pak jsme jeli lodí po Temži a viděli téměř všechny důležité památky i mosty (víte, že jeden z londýnských mostů navrhl český architekt J. Kaplický?)

Ještě jsme dostali od Lucky instrukce jak se pohybovat v metru, jak platit jízdenky, rozloučili se a jeli k nám do ubytování. (Ráno jsme samozřejmě vše udělali naopak, jak Lucka řekla )

Máme Airbnb – bydlíme u chlapce jménem Mo a jeho rodiny. Jsou všichni moc milí, je tu čisto, dali nám ručníky a mají 2 koupelny, co víc si přát, že ..

Dneska jsem vyrazili na prohlídku památek, stihli jsme Westminster Abbey (místo, kde se konají korunovace a svatby královské rodiny), Parlament (se skupinou demontrantů PRO a PROTI BREXITU) a nakonec ještě Tower (bývalé vězení a místo, kde jsou korunovační klenoty).

Musím říct, že být s Karlem v Londýně je zábavené. On totiž miluje královskou rodinu (což znamená, že některé dokumenty jsme viděli asi tak 10krát a ví o nich skoro vše). Takže pořád když projede nějaké podezřelé auto div za ním neběží, co kdyby tam přeci byla Královna, že… Já neběžím, já jen koukám, kam se mi zase ztratil.

Při pohlídce Toweru jsme dostali zvláštní zpravu od majitele ubytování, zda jsme neviděli polonahého muže u našeho vchodu do bytu. Veřte, že zrovna tohoto bychom si my dva všimnuli. No nakonec vyplynulo to, že ráno šel Karel na toaletu, jen ve spodním prádle a viděla ho slečna, co tu taky bydlí, a hned to „naprášila“ majiteli, že se tu obnažujeme.. Ted jsem se šel sprchovat a měl jsem na sobě asi polovinu svého šatníku, co kdyby zase někdo šmíroval a viděl, třeba mé odhalené koleno či snad i něco více.

Sakra, tohle je asi nejdelší příspěvek, to by mne zajímalo, kdo to až sem dočetl 🙂

Jinak abyste fatk věděli, že vás nic nemůže zastavit, když budete mít cíl – dneska jsme ušli přes 15 KILOMETRŮ 🙂

Titan a Inzulín