SRÍ LANKA

Začátek roku jsme společně se skupinou strávili na Srí-Lance. Pro nás to byla již třetí návštěva této země „čaje“ a musíme říct, že si stále zachovává nádhernou a divokou přírodu. Co se však mění je chování místních a jejich přístup k turistům. Což už tak nádherné není.

Srí Lanka je ostrovní stát v jihovýchodní Asii, nacházející se v blízkosti poloostrova Přední Indie na ostrově Cejlon, což byl také do roku 1972 oficiální název státu

 

 Ostrov je ideální na minimálně 14 denní dovolenou.  Nabízí jak „válečku“ u moře na krásných jižních plážích, hornatou a čajem voňavou oblast u Nuwara Eliya, tak památkami bohatou severnější část. Vše se dá stihnout při rozumném plánování a také díky poměrně kvalitní silniční přepravě.

 Za nás rozhodně doporučujeme navštívit město Kandy, následně „zlatý trojúhelník“ Sigiriya rock, Dambula a Pollonnaruwa, no a kdo chce ležet na pláži tak oblast Matara.

 

 Pár cestovatelských informací:

  Vízová povinnosti – ANO, je lepší zařídit dopředu přes internet, některé letecké společnosti vás bez víza nepustí do letadla, i když je možno si ho zřídit až po příletu!

 Doprava – ideální je pronajmout si řidiče a průvodce, pokud jste v zemi poprvé. Nicméně v současné době extrémně stoupá jejich cena. Za týden zaplatíte cca 200 dolarů za osobu! 

 

 Bankomaty – jsou dostupné, jen pozor na poplatky, které jsou s výběrem spojené

 

 Stravování – vynikající curry, výborné ryby na jihu, jen pozor kuchyně je velmi pálivá. Navíc častokrát vegetariánská, ovšem výborně dochucená.

 

 Jak se dostat do destinace

Častokrát jsou akční letenky z Prahy okolo 10 tisíc, což je výborná cena. Klasická průměrná cena do Colomba je v rozmezí 12- 13 tisíc. 

Navštívili jsme

Kontinenty

Zemí

Oceány

Měst