Poslední příspěvek z Londýna, tak si ho užijte, tak jako my jsme si užili tuto část cesty.

Prvně začnu jedním číslem a to 61,2 km tolik jsme s Karlem ušli, za poslední 4 dny. Pro ty, co jsou na naší stránce noví, tak byly dny kdy ujít byť 100 metrů pro mne osobně znamenalo takový výkon, že jsem ho pak ještě hodinu rozdýchával. Takže za nás super a jdeme dáááál.

Včera jsme měli organizovaný výlet do Stonehenge a na Windsor Castle, ano, organizovaný. Kvůli úspoře času to bylo výhodné (finančně je to lehce diskutabilní). Ti, co nás znají, ví jak „milujeme“ tyto typy výletů, a když jsme čekali ve frontě na check-in do autobusu, má láska k tomuto způsobu cestování se znásobila. Nevím, ale mám pocit, že tyto výlety z Vás dělají idioty všemi svými nařízeními, radami, časovým harmonogramem atd.. Když nám pán asi popáté říkal, jak se dostaneme k busu, měl jsem chuť ho praštit.

Stonehenge je necelé 2 hodiny od Londýna a směřuje tam poměrně velká část turistů, tak se připravte. Naštěstí je areál dostatečně rozlehlý takže se ten objem lidí trošku rozmnělní. Samotná památka má v sobě něco, co se těžko popisuje, je potřeba to zažít a vidět.

Následně zase cesta busem tentokrát hodinu a čtvrt a byli jsme před Windsorem. A představte si, Královna byla doma. A správně tušíte, kdo měl z naší skupiny největší radost, byl to Karel. Následně jsme museli koukat do každého okna, zda ji tam náááhodou neuvidíme. Neviděli jsme.

Takže Karel Pazourek odjíždí lehce zklamán z toho, že neviděl ani jednoho člena královské rodiny. Za to viděl všechny důležité místa z celého Londýna a my ještě jednou děkujeme Lucce Floriánové za úžasný úvod.

No a pak jsme se ještě potkali s přáteli z Vinaři z Týnce a šli na krátkou večerní procházku městem. Fajn, nyní hodnotím, jako lehce „nevhodný“ nápad brát je do Soho. Přeci jen se blbě vysvětluje 6ti leté holčičce, co má ten pán na sobě (tanga), co to tam dělá (tančí kolem tyče) a proč se vlní kolem toho pána … Holt budu průvodce jen pro dospělé 🙂