Hlavním cílem naší cesty byla návštěva Taj Mahalu, a dneska byl ten den D.

Jelikož jsme měli informace od Barbora Cupánková o takřka nelidských podmínkách při vstupu (prý málem ušlapali malého Inda), několikatisícová fronta, mačkání v davech, zvolili jsme důkladnou přípravu…

Včera
17:35 místního času
Náš hostel je blízko Taje, vyrazili jsme na průzkum. Mám stopky a měřím jak dlouho nám trvá cesta. Karel zdržuje nutnou pauzou na záchod.

17:50
Jsme u brány, čas je dobrý. Vstup je jeden pro všechny, to bude maso. Ptám se u brány zda můžeme jen s etickets (koupeno přes web – odpověď je ano). Odmítáme asi stého prodejce suvenýrů a vracíme se do hostelu

22:42
Procházíme plán, nastavujeme budíka, jdeme spát..

Dnes 07:00
Budík zvoní, vstáváme a rychle snídame. Na dlouhé sezení na toaletě není čas, toto křičím hlavně já na Karla. Kontrolujeme počasí zda je teplo či zima. Usuzuji, že je teplo a jdeme jen v kraťasech a triku. Bereme jen pasy, glukometr, mentos (cukr pro Karla) peníze a jdeme.

07:55
Venku je hluk a vidíme davy Japonců, ty musíme předběhnout, skoro běžíme.

08:02
Blížíme se ke vchodu, musíme si zajít pro návleky na boty (do mauzolea se nesmí bez nich) a ještě pro vodu, která je zdarma. Máme na to pouze 58 minut, vstupenky máme od 09:00 (kvůli velkemu počtu turistů je vstup omezen na 3 hodiny pro nás tedy 09:00 – 12:00).

08:05
Je nám zima, měli jsme si vzít mikinu, není čas se vracet brána je jen půl kilometru. Za chvíli přijdou ty davy a tlačenice… Držím si kyčle, Karel glukometr.

08:07
Stojíme před vstupem a víte co, NIKDO TAM NENÍ. Jako fakt, žádná fronta, nikdo se nemačká, do komplexu se i s prohlídkou lidé dostanou za 10 vteřin. Fajn a my máme 53 minut času 🙂

08:10 – 08:55 pijeme kávu a smějeme se našim plánům

08:55 vcházime (jen jsme museli přesvědčit ochranku, že Karlův Mentos, není trhavina a že ho opravdu potřebuje a ať nás s ním pustí dovnitř. Vláda zakázala nosit jakékoliv jídlo do Taje. Nakonec nás dva i dvě balení Mentos pouští dál).

08:55 jsme tam 🙂 a fotíme a fotíme.

11:28 odcházíme z jedné z nejkrásnějších památek, co jsme kdy mohli vidět.