Hong Kong a náš první den 🙂

Uff, sice jsem chtěl napsat příspěvek až ráno, ale nakonec mi to nedalo a podělím se s vámi o naše zážitky již dnes.

Čím začít. No asi tím, že jsme dneska nachodili přes 17km a zdravotně to bylo bez jediného problému. Cukr v normě a nohy poslouchají jako by byly nové.

Je tady stále se na co dívat a co objevovat. Ať to jsou impozantní výhledy na mrakodrapy na ostrově Hong Kong. Či se procházet po bludišti chodeb asi tak 5ti nákupních center spojených dohromady. A co teprve plavba lodí a noční Hong Kong. Máme ještě 2 celý dny před sebou a myslím, že se rozhodně nudit nebudeme.

Je tu ovšem JEDNA VELKÁ OTÁZKA, na kterou myslím vždy, když něco platím…

Budeme muset žebrat v Hong Kongu?

Možná si říkáte, co se stalo, ovšem kdybyste viděli místní ceny, budete o tom uvažovat taky 🙂. Kdo sleduje a zná nás (dobře, hlavně mne) ví, že se snažíme cestovat levně. Tady se nám ovšem snaží dát na frak, jenže my se nedáme.

Tady pár příkladů, jak se dá v oficiálně třetím nejdražším městě na světě ušetřit.

Z letiště pouze busem (bus 100 czk/os, vlak 180 czk/os, taxík 1000 czk)

Kam můžete zkuste jít pěšky 🙂, hodně toho uvidíte a je to zdarma.

Nejlevnější jídlo je buďto si koupit polévku v 7Eleven (obchod něco jako menší Tesco) či McDonalds (menu stojí 90 czk velké na osobu). Restaurace, i ty pro místní, nabízí jídlo od 180 czk na osobu.

Ubytování je tu extrémně drahé, zkuste projít nabídku hostelů a smiřte se s tím, že pokoj bez oken a s postelí a malou koupelnou za dobrou cenu je výhra 😀

V malých uličkách blízko přístavu jsou obchodníci, co nabízí všechno i vodu a je o polovinu levnější než v obchodě. (40Kč vs. 20Kč za 1,5L)

Zítra, má jeden z nás narozeniny, malá nápověda, ten s funkční slinivkou to není. Tak budeme slavit, ale tak nějak po našem, cestovatelsky.