VIETNAM 

Naše cesta začala ve Vietnamu a to proto, že v minulosti jsme si říkali, že pokud se sem někdy vypravíme, bude to chtít alespoň měsíc času na to, celý Vietnam projet. Takže jsme si uvolnili celý měsíc a vyrazili.

Vietnam, celým oficiálním názvem Vietnamská socialistická republika, je stát v jihovýchodní Asii, na východě poloostrova Zadní Indie při pobřeží Jihočínského moře. Jeho sousedé jsou Kambodža, Čína a Laos.

 Je potřeba počítat s tím, že je velmi „dlouhý“ a tím pádem je nutné dobře zvolit, v jakou roční dobu se sem vydáte a také co všechno hodláte stihnout.

 My jsme za 33 dní stihli navštívili

 

Saigon

Ostrov Phu Quoc

Na Trang

Hoi An

Hue

Ninh Binh

Halong Bay

Ta Van

Sapa

Hanoi

 

Díky velké rozloze, snadné dostupnosti míst je Vietnam ideálním místem pro začínající cestovatele. Navíc díky příznivým cenám se jedná i o poměrně levnou startovní destinaci.

 

Pár cestovatelských informací:

 

Vízová povinnosti – ANO, je nutné mít buďto zvací dopis a pak si udělat vízum po příletu, či si rovnou pořídit evizum přes internet.

 

Doprava – ideální jsou noční autobusy, kde se příjemně leží (pokud máte max. 160cm), mezi severem a jihem létají pravidelné linky. Vše je možné koupit na místě!

 

Bankomaty – jsou dostupné, peníze v nich jsou, jste ovšem limitování velikostí výběru (je možné ovšem z jedné karty vybrat opakovaně).

 

Stravování – u moře jsou k dostání levné ryby a mořské plody, my doporučujeme polévky místní Pho a také bagety Banh-mi.

 

 

 

 Jak se dostat do destinace

 

Ideální je „vychytat“ levné letenky přes Rusko. Často právě Aeroflot má zajímavé akce.

 

Z ČR je průměrná cena letenek na sever Vietnamu – 14 000 CZK

Z ČR je průměrná cena letenek na jih Vietnamu  – 13 000 CZK

Navštívili jsme

Kontinenty

Zemí

Oceány

Měst