Aby se vám lépe vstávalo přinášíme pár novinek z naší cesty.

Alkohol zdarma, drobná mezinárodní ostuda a nejen to, vás čeká.

Pojďme si říct, že mít “kouzelnou” kartu do VIP lounge salónku je výhoda, která to cestování dělá tak nějak příjemnější. Jeden z naší party ji vlastní a tak i my jsme mohli ochutnat, co tento luxus nabízí. Myslím, že jak ve Frankurutu, tak hlavně v Omanu jíž ví, jak to dopadne, když nás pustí k jídlu a pití (ano, i alkoholu) ZDARMA..
No takhle, my ještě přesně nevíme, zda to bylo všechno zdarma, to se časem ukáže, co vše se z karty strhne. Já už se nyní modlím, ať nic.

A už všichni víme, že označení místností, kde se dá na letišti pomodlit má sice podobné znaky, ale záchod to fakt není. A jen pár vteřin dělilo jednoho z naší výpravy, aby potřebu vykonal do žlabu, kde si před modlitbou věřící myjí nohy (alkohol ze salónku v tom nehrál roli ).

Máme za sebou 3 lety, celkem asi 14 hodin ve vzduchu a jsme v Jakartě, lidé tu jsou milí, ubytování je moc fajn a dokonce i snídani nám donesli do postele. Dnes budeme relaxovat a večer už zase letíme dal a to konečně do Raja Ampat.

V blízkosti našeho ubytování je i obří Hypermarket, a Karel je nadšen, jelikož objevil, že mají výtečný salak – hadí ovoce. Tak ho teď snídáme a vám přejeme krásný den do ČR.