Hlásíme úspěšný přesun na ostrov Mana, přibližně 40 km od Fiji.

Bude toho více, tak si dejte kávu, čaj či něco ostřejšího, začínáme..

Začnu tím, na co ptáte nejvíce. Ne, krosna se ještě nenašla. Nevím kde je, a ani letecká společnost to ještě neví. Dneska se do případu vložila tajemná Fatima, co mi po chatu pomáhala zakládat stížnost a urgenci mého případu. Držím Fatimě palce, jelikož pokud se to nenajde budeme mít spolu ještě spousty hovorů 🙂

Přesun nám zajistilo naše předchozí ubytování v Nadi, mně se včera podařilo sehnat levné plavky, takže už mohu i do moře a nemusím na Karla smutně koukat ze břehu.

Jeho návrh jít se koupat ve spodním prádle jsem zavrhl, a o nápadu jít se koupat nahý jsem odmítl diskutovat 😀 nechci trávit dalších 14 dní ve vězení za pobuřování či vyděšení půlky Fiji.

Já jako lehce šetřící člověk, tu prožívám muka. Ceny se pohybují v takových částkách, že na Bali bychom z toho žili několik měsíců. Po tom, co nás dneska přejezd stál přes 3000 korun jsem se rozhodl, že na to peču. Karel si dal druhé pivo, já Coca-Colu a i ty výlety si zaplatíme 😀ještě by nás pomluvili, že Češi jsou držgrešle.

Výhoda jsou fakt velké porce jídla a jsou i velmi dobré. Nyní máme vždy oběd a večeři jedno jídlo z nabídky, pokud nevyhovuje lze si vybrat z jídelního lístku. Cena porce je cca 200 CZK.

Jinak ostrov Mana je nádherný, je to takové to pravé Fiji co většina nás zná z fotek či z televize. Kýč jak bič, však uvidíte na fotkách.

Složení návštěvníků je asi 80% z Nového Zélandu a pak zbytek světa, z ČR tu jsme jediní. Ale všichni vzdycky řeknou… Ooooh Čeko.. Nikdo ovšem neví kde ČR leží.

Obyvatele tu jsou tak milí a usměvaví, až si myslím, že jedou v nějakých drogách. Nikdy, nikdy jsem nezažil národ, který by se tak smál a byl tak úsměvavý. Žádný.

Jo a menší zajímavost, aktuálně se na našem ostrově natáčí nová řada reality show Survivor. Že by je v noci přepadla dvojice herců z bollywoodu? 🙂

PS: na konci fotky z našeho pokojíku