Tak už jsme v Londýně, nicméně vím, že vám dlužíme ještě pár fotek a informací z posledních hodin ze Švýcarska, tak na to pojďme, i když asi většina z vás toto bude číst až ráno.

Jinak název dnešního příbehu by mohl být “Všechno nejlepší na konec a krvežíznivý boj floristů”.

Poslední den jsme vyrazili lehce před obědem k Rýnský vodopadům, jsou 150 m široké a 23 m vysoké. V zimních měsících je průměrný průtok vody jen 250 m³/s, zatímco v létě se zvyšuje až na 700 m³/s. Maximálního průtok 1250 m³/s byl naměřen v roce 1965, a nejnižší 95 m³/s v roce 1921.

Což je taková suchá teorie, ve zkratce, hodně vody 😀 která neuvěřitelně rychle padá a všude cáká. Můžete si dokonce zaplatit lodičku a vyrazit doprostřed vodopádů na malý ostrůvek, kde jste vodou přímo obklopeni.

Další zastávka byla Kámen na Rýnu, což možná zní prazvláštně, ale vězte, že je to malá vesnička s historickým středem, kde byl v minulosti velmi důležitý klášter. Jedno rčení, říká, že to nejlepší přichází na závěr a toto 100% platilo pro tento případ. Však se podívejte na fotky a řekněte, zda to není jedna z nejkrášnějších vesniček, co jste za poslední dobu viděli.

Jenže to není všechno, pan Inzulín jako vystudovaný florista si s Ondrem, s jedním z nejlepších floristů Evropy domluvili, že ráno před letem, navštívíme i největší květinový trh ve Švýcarsku.

Vstávali jsme v půl 4 ráno, a bylo to šílené … Víte, jak se u nás stojí před otevřením Lidlu, když mají ve čtvrtek akce? Tak před pátou ráno stojí skupina floristů s vozíky a čekají, až se dveře krámu otevřou a oni přímo vletí do prodejny a hazí jeden trs květin za druhým do prodejního koše. Do toho tam radostně poskakoval Karel a ukazoval květiny, jejichž jména si určitě musel vymyslet. OK, uznávám, já jako florista amatér (růži, tulipán a třeba slunečnici poznám), musím uznat, že všechny květiny vypadaly naprosto dokonale – čerstvé, správně barevné, prostě nádherné. Myslím, že Karlovi se o tom dneska bude zdát.

Vím, už je to dlouhé, však taky budu končit. Ležíme v našem pokoji, který máme přes Airbnb ( zpráva pro rodinu, je tu sprcha i záchod, jen tu s námi bydlí celá rodina, co to pronajímá ) tak asponž poznáme další lidi.

A co nás čekalo na letišti? Proč jsem málem zemřel zase strachy a zda už jsme měli fish and chips o tom až zítra. 🙂

Dobrou noc